16 Temmuz 2024
  • Bartın34°C
  • Ankara33°C
  • Bolu29°C
  • Kastamonu29°C
  • Zonguldak31°C
  • Karabük30°C

YENİ KÖPEK BARINAĞI YAPILACAK

Köpek Barınağı için ÇMYO'nun yanında 35 bin metrekarelik yer tahsisi yapıldı.

Yeni Köpek Barınağı Yapılacak

12 Haziran 2024 Çarşamba 09:53

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, kamuoyuna hayvan barınağı ile ilgili çok önemli bir gelişmeyi duyurdu. Kantarcı sosyal medya üzerinden “Çaycuma'da ve Filyos Vadisinde yaşayan hemşehrilerimize müjde” unvanıyla yaptığı paylaşımda, Orman İdaresi'nin Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulu yanında, 35 bin metrekare alan, kendilerine, köpek barınağı yapmak üzere olduğunu söyledi.

35 Bin Metrekare Alan Çaycuma Belediyesi'ne Tahsis Edildi

Başkan Kantarcı paylaşımında, “Uzun bir süre uğraştığımız 'Sokak Hayvanları Yaşam Alanı' için Orman idaresinden yer hizmetleri nihayet gerçekleşti! BEÜ Çaycuma Yerleşkesinin güncel, Filyos Çayı tarafından sağlanan, bozuk orman niteliğinde, ağaçlandırılmış 33.500m2 alan Belediyemize tahsis edildi.” dedi.

Rahmetli Esat Topuz'u Da Andı

Bu uzun süreçte emeği geçenlere teşekkür de den Başkan kantarcı, “Başta Milletvekilimiz ahmet Çolakoğlu'na, Zonguldak Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu'na, önceki Valimiz Mustafa Tutulmaz'a, BEÜ Rektörümüz İsmail Hakkı Özölçer'e, Orman Bölge Müdürümüz Faruk Bayraktaroğlu'na, Orman Genel Müdürlüğüne, Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve adını sayamadığım emeğimin geçenlere teşekkür ederiz. Yeriniz için büyük destekler olan, zamansız kaybettiğimiz Zonguldak Orman İşletme Müdürümüz Esat Topuz'a Allah'tan rahmet dilerim.

Filyos Vadisi Bölgesinin Hayvan Barınağı Olacak

Kantarcı paylaşımının, “Son derece büyük bir sorun haline dönüşen 'sokak projeleri'nin bakımı ve yeni yaşam alanı için, Devletimizin ve gönüllülerimizin aileleri desteği ile bu büyük projeyi, Filyos Vadisi çevre Belediyelerimiz ve Özel İdare ile birlikte hayata geçirme azim ve kararındayız. Diğer taraftan TBMM'nin kendi açıklamasında bulunan YASA görüşmelerini de yakından takip etmekteyiz. Çaycuma Belediyesi olarak hiç vakit kaybetmeden arazide temizlik belirtileri görülmeye başlanıyor. Büyük kesintinin başlamasını beklemeden, Çaycuma merkezdeki barınağımızı hemen nakletmek istiyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum!” diyerek tamamladı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.