16 Temmuz 2024
  • Bartın30°C
  • Ankara30°C
  • Bolu28°C
  • Kastamonu31°C
  • Zonguldak32°C
  • Karabük33°C

YALÇINKAYA TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, İstanbul’da gerçekleştirilen Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısına katıldı.

Yalçınkaya Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi Seçildi

12 Haziran 2024 Çarşamba 09:04

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, İstanbul’da gerçekleştirilen Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısına katıldı. Divan başkanlığını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yaptığı genel kurulda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı için aday oldu. Yapılan seçimin ardından 716 geçerli oydan 495’ini alan Mansur Yavaş, Tarihi Kentler Birliğinin yeni Başkanı oldu. "Miras kentlerimizi geleceğe taşıyoruz" sloganıyla düzenlenen toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkanlık görevine seçilirken, Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya ise Tarihi Kentler Birliği encümen üyesi seçildi.

“Tebrik Ediyorum”

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yalçınkaya; “2000 yılında Belediye Başkanlığımızda Bartın Belediyesi olarak kurucu üye göreviyle kuruluşuna öncülük ettiğimiz Tarihi Kentler Birliği’nin yönetiminin belirlenmesi için gerçekleştirilen toplantıya katılım sağladık. Gerçekleştirilen seçim sonucunda Sn. Mansur Yavaş yönetimde Bartın Belediye Başkanı olarak Tarihi Kentler Birliği encümen üyesi seçilmiş bulunmaktayım. Tarihi Kentler Birliği Başkanlığına seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mansur Yavaş’ı ve yönetimde yer alan tüm Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Tarihi Kentler Birliği olarak “tarihi ve kültürel mirası koruma” odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.