16 Temmuz 2024
  • Bartın30°C
  • Ankara30°C
  • Bolu28°C
  • Kastamonu31°C
  • Zonguldak32°C
  • Karabük33°C

TRAFİK SORUNU İLE İLGİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Keser, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu oluşturan sebepler ile alınması gereken tedbirlere ilişkin Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde Vali Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Trafik Sorunu İle İlgili Çözüm Önerileri Görüşüldü

14 Haziran 2024 Cuma 11:20

Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Keser, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu oluşturan sebepler ile alınması gereken tedbirlere ilişkin Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde Vali Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Bartın İli Trafik Sorunu ve Çözüm Önerilerine ilişkin Bartın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Silgu tarafından bilgilendirme sunumu yapılan toplantıda Bartın trafiği ile ilgili olarak oluşan ihtiyaçlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

“Bartın’ın Ulaşım Sorununa Kalıcı Çözümler”

Bartın’ın mevcut durumu üzerinden bir değerlendirmede bulunan Dr. Silgu, dünyadan örnekler üzerinden nüfusun ve buna bağlı olarak araç sayısının artmasıyla yaşanan trafik yoğunluğuna dair gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerini paylaştı. Ulaştırma sistemleri hakkında bilgiler de veren Dr. Silgu; güvenlik, hız, düzenlilik, konfor, ekonomiklik ve çevreye uyum konularında bütüncül bir stratejiyle hareket edilerek yaşanan problemlerin en az seviyeye indirilebileceğini belirtti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.