22 Nisan 2024
  • Bartın12°C
  • Ankara13°C
  • Bolu13°C
  • Kastamonu13°C
  • Zonguldak13°C
  • Karabük11°C

MUGADA SAHİLİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ KARAR

İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantılarının 2. Birleşiminde Mugada sahiline yürüyüş ve bisiklet yolu yapılabilmesi için idareye oy birliği ile yetki verdi.

Mugada Sahili İle İlgili Önemli Karar

08 Ekim 2021 Cuma 14:37

İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantılarının 2. Birleşiminde Mugada sahiline yürüyüş ve bisiklet yolu yapılabilmesi için idareye oy birliği ile yetki verdi. 3 gündür devam eden Ekim ayı toplantılarına il genel meclis üyeleri eksiksiz katılırken 3. günün sonunda 7 dosya görüşülerek karara bağlandı. Gündemin 2. maddesinde yer alan Arıönü Mugada Sahili Bisiklet Yolu Yapılmasıyla ilgili dosyada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vereceği 500 bin TL hibe desteği ve 500 bin TL’sinin de İller Bankası kredisiyle yapımı planlanan yeşil yürüyüş ve bisiklet yolu yapım projesi hayata geçirilecek.

Güzelleştirmeye Devam Edilecek

İl Özel İdaresi’nin görev ve sorumluluk alanında bulunan Bartın’ın gerdanlığı olan sahillerin planlı bir şekilde bütçe imkanları dahilinde  peyzaj çalışmaları da yapılarak güzelleştirmeye devam edilecek. Bu kapsamda yaklaşık 10 yıldan bugüne başta Mugada sahili olmak üzere yine Güzelcehisar ve Çakraz’ da yapılan düzenlemeler diğer sahillere de yansıtıldı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.