16 Temmuz 2024
  • Bartın34°C
  • Ankara33°C
  • Bolu29°C
  • Kastamonu29°C
  • Zonguldak31°C
  • Karabük30°C

MEZARLIKLARDA YASİN-İ ŞERİF OKUTULACAK

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Kurban Bayramı Arifesinde de devam edecek.

Mezarlıklarda Yasin-İ Şerif Okutulacak

14 Haziran 2024 Cuma 11:19

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Kurban Bayramı Arifesinde de devam edecek. Her arife gününde hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlar ve şehitlerimizin ruhu için Yasin-i Şerif okutulduğunu, bu Bayram arifesinde de aynı şekilde devam edileceğini belirten Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya; “Bartın Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda mübarek Kurban Bayramı dolayısı ile hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ruhu için arife gününde Halatçıyaması-Asri, Gölbucağı, Orduyeri, Karaköy, Aladağ Kavallar, Aladağ Yeni Şehir Mezarlığı ve Erenler Mezarlıklarımızda Yasin-i Şerif okutacağız. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldıracağız. Bu vesileyle şimdiden tüm halkımızın Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Okunacak olan Kur’an’ın kabul olmasını temenni ediyorum” şeklinde ifade etti.

Yer ve Araç Saatleri Programı

Bartın Belediyesi tarafından 15 Haziran Cumartesi Arife günü mezarlıklarda okutulacak Yasin-i Şerif için yer saatleri programı şu şekilde; “Saat 13.30 Halatçıyaması-Asri Mezarlığı, saat 14.00 Orduyeri Mezarlığı,saat 14.30 Gölbucağı Mezarlığı, saat 15.00 Karaköy Mezarlığı,saat 15.30 Erenler Mezarlığı,saat 16.00 Aladağ Kavallar Mezarlığı ve saat 16.30 Aladağ Yeni Şehir Mezarlığı.”

Kemer Meydanı’ndan Araç Kaldırılacak

Arife günü Halatçıyaması-Asri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 13.15’de, Orduyeri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 13.45’de, Gölbucağı Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.15’de, Karaköy Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.45’de, Erenler Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 15.15’de, Aladağ Kavallar Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 15.45’de ve Aladağ Yeni Şehir Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 16.15’de Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.