24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara13°C
  • Bolu11°C
  • Kastamonu15°C
  • Zonguldak17°C
  • Karabük16°C

MEZARLIKLARDA YASİN-İ ŞERİF OKUTULACAK

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Ramazan Bayramı Arifesinde de devam edecek.

Mezarlıklarda Yasin-İ Şerif Okutulacak

05 Nisan 2024 Cuma 17:45

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Ramazan Bayramı Arifesinde de devam edecek. Her arife gününde hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlar ve şehitlerimizin ruhu için Yasin-i Şerif okutulduğunu, bu Bayram arifesinde de aynı şekilde devam edileceğini belirten Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya; “Bartın Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda mübarek Ramazan Bayramı dolayısı ile hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ruhu için arife gününde Halatçıyaması-Asri, Gölbucağı, Orduyeri, Karaköy, Aladağ Kavallar ve Erenler Mezarlıklarımızda Yasin-i Şerif okutacağız. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldıracağız. Bu vesileyle şimdiden tüm halkımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Okunacak olan Kur’an’ın kabul olmasını temenni ediyorum” şeklinde ifade etti.

Yer ve Araç Saatleri Programı

Bartın Belediyesi tarafından 9 Nisan Salı Arife günü mezarlıklarda okutulacak Yasin-i Şerif için yer saatleri programı şu şekilde; “Saat 14.00 Halatçıyaması-Asri Mezarlığı, saat 14.30 Gölbucağı Mezarlığı, saat 15.00 Orduyeri Mezarlığı, saat 15.30 Karaköy Mezarlığı, saat 16.00 Aladağ Kavallar Mezarlığı, saat 16.30 Erenler Mezarlığı.”

Kemer Meydanı’ndan Araç Kaldırılacak

Arife günü Halatçıyaması-Asri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 13.45’de, Gölbucağı Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.15’de, Orduyeri Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 14.45’de ve Aladağ Kavallar Mezarlığı’na gitmek isteyenler için 15.45’de Kemer Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.