24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara13°C
  • Bolu11°C
  • Kastamonu15°C
  • Zonguldak17°C
  • Karabük16°C

KURUCAŞİLE 1 NİSAN’DA CHP İLE YENİDEN DOĞACAK!

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nde katıldığı Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu toplantısı ardından Bartın’a dönerek Kurucaşile’deki yerel seçim çalışmalarına katıldı.

Kurucaşile 1 Nisan’da CHP İle Yeniden Doğacak!

27 Mart 2024 Çarşamba 14:50

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nde katıldığı Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu toplantısı ardından Bartın’a dönerek Kurucaşile’deki yerel seçim çalışmalarına katıldı. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’un da eşlik ettiği çalışmada, CHP Kurucaşile İlçe Başkanı Reyhan Aybilek, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Uğur Güneş ve parti örgütü ile ilçede esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Halkımızın İlgisi Büyük Bir Umut Ve İnanca Dönüştü

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adayların projelerini anlattığı ve halkın nabzını tuttuğu bu yarışta Aysu Bankoğlu partisi CHP’nin ve adayları Uğur Güneş’in ilçede heyecan yarattığını belirtti. Bankoğlu açıklamasında “On gün önce de Kurucaşile’de hemşehrilerimizle beraberdik. O gelişimizde halkımızın bize gösterdiği ilgi, büyük bir umut ve inanca dönüşmüş. Uğur Güneş çok sevilen, enerjisi yüksek, genç, çalışkan, Kurucaşile için planları, hayalleri olan bir adayımız. Dinamik, halkın içinden gelen, herkesin derdine sıkıntısına ortak güzel bir ekiple çalışıyor. Güzel şeylerin olacağına inancımız tam.” dedi.

CHP’den Kopya Çekiliyor

CHP’li vekil ülke genelinde pandemiden bu yana ekonominin ayarlarının bozulduğunu, hükümetin bulacak bahanesinin kalmadığını belirtirken şunları söyledi: “Pandemiden önce tüm ülkeyi içine soktukları her yanlışta bahaneyi dış güçlere atmayı adet edinmişlerdi. Şimdi de 22 yıldır ülkeyi bu girdabın ortasına başkaları bırakmış gibi dişinizi sıkın, biraz sabredin, düzelecek masalları anlatıyorlar. Ülkemiz AKP yüzünden tarihinin en büyük sıkıntılarını yaşıyor. Uzaya astronot gönderdik diye övündükleri 100. yılımızda halk ucuz ekmek, ucuz et kuyruğunda, markette pazarda ucuza çürük sebze, meyve peşinde. Bu utanç hükümete yetmezmiş gibi şimdi de yerel yönetimler için masallar anlatmaya devam ediyorlar. Üzerine, CHP’nin yönettiği il ve ilçelerde yapılanlardan veya projelerden bir kopya çekmektir gidiyor. Çünkü Türkiye’nin en güzel, en yaşanılası, en çok göç alan, en çok tatil yapılan, halkının en mutlu olduğu belediyelerin CHP’li yönetimlerde olduğunu herkes gibi onlar da biliyor. 22 yılda yapmadıklarını şimdi mi yapacaklar diye merak ediyor insan? Aslında bütün dertleri geçen yıl kentsel rezerv alanı diye yasalaştırdıkları ve milletin evine barkına aslında rantsal rezerv olarak ışıltı gözlerle bakıyor olmaları.”

Herkes “Kurucaşile’nin Kaderi Değişti” Diyecek

“Çağdaş yaşama ve sosyal belediyeciliğe uzak kafa yapıları, vizyonsuzlukları, betona karşı bitmeyen sevgileri yüzünden ekonomik zorluk yaşayan halkımız bir de kent sorunlarıyla çile çekiyor. Biz diyoruz ki halkına karşı şeffaf, hesap verebilen, önceliği rant değil halkın ihtiyaçlarını karşılamak olan, kişiye değil kamuya çalışan, akrabaya değil en iyi ve hesaplı yapana işi verecek olan bir ismi Uğur Güneş’i seçin diyoruz. Doğru bir adaya oy verdim, Kurucaşile’nin kaderi değişti diyecek herkes.”

İşte CHP’nin Kurucaşile Projeleri…

CHP’li vekil Kurucaşile Belediye Başkan adayı Uğur Güneş’in Kurucaşile’de bir Kent Konseyi kurarak halkın görüş ve önerilerini alacağını da belirtti. CHP belediyeciliği ile Kurucaşile’ye doğalgazın gelmesi, su şebekesinin yenilenmesi ve arıtma tesisi yapılması, itfaiye araçları ve vanaların iyileştirilmesi, sokak aydınlatmalarının genişletilmesi, liman işletmesinin alınması, orta ölçekli bir sanayi sitesi kurulması, otelin en kısa zamanda hizmete açılması, düğün salonu, spor ve fitness salonu yapılması, öğrencilere eğitim desteği verilmesi gibi projeler olduğunu ifade etti.

Ahşap Tekne ve Yat Festivali Yapacağız

“Cennet Kurucaşile’de sihirli eller dünyanın en güzel ahşap teknelerini yapıyor. Peki bunu Türkiye’de kaç kişi biliyor? Sanayi Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tüm olanaklar 22 yıldır AKP’nin ellerinde de ne oldu? Bu ustalığa layık, hak ettiği kazancın yolunu açacak bir Ahşap Tekne ve Yat Festivali yapacağız. Kurucaşile’ye her geldiğimde hem büyük gurur duyuyorum hem de içim cız ediyor. Hem sanat hem de zanaat olan yüzlerce yıllık müthiş bir kıymeti, ekonomik değeri göz göre göre öldürmeye çalışan bir hükümet var. Ahşap tekne ustalarımıza gözümüz gibi bakmamız, bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarmaları için onlardan faydalanmamız lazım. Usta öğretmezse, onun yanında olmadan, görmeden bu işler öğrenilmez. Yüzlerce yıllık kadim bilgileri, işin püf noktalarını öğretmeleri için kapılarında kuyruk olması gerekirken mevcut hükümet makarna dağıtarak insanları açlığa mahkûm kendine bağımlı yapıyor. Bizim anlayışımız; bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret. O yüzden ahşap teknecilik hak ettiği noktaya gelsin istiyorsak yeni ustaların yetişeceği, bu değerin tanıtılıp pazarlanacağı ortamları yaratmak gerekir. Bu Kurucaşile’yi marka yapmaya yeter. O yüzden doğru kişiye oy verin, ilçenin kaderi değişsin. İşte o zaman Kurucaşile CHP ile yeniden doğacak!”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.