16 Temmuz 2024
  • Bartın34°C
  • Ankara33°C
  • Bolu29°C
  • Kastamonu29°C
  • Zonguldak31°C
  • Karabük30°C

İNKUMU PLAJI 2024 YILINDA DA MAVİ BAYRAK İLE TESCİLLENDİ

Bartın Belediyesi’nin İnkumu Plajı için Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’na gerçekleştirdiği başvurusu temizliği başta olmak üzere çevre yönetimi, can güvenliği, engelli erişimi gibi 4 kategoride toplam 33 kriterin değerlendirilmesiyle birlikte olumlu sonuçland

İnkumu Plajı 2024 Yılında da Mavi Bayrak İle Tescillendi

14 Haziran 2024 Cuma 16:15

Bartın Belediyesi’nin İnkumu Plajı için Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’na gerçekleştirdiği başvurusu temizliği başta olmak üzere çevre yönetimi, can güvenliği, engelli erişimi gibi 4 kategoride toplam 33 kriterin değerlendirilmesiyle birlikte olumlu sonuçlandı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yapılan incelemeler sonucunda 3 ayrı noktada mavi bayrak almaya hak kazanan İnkumu’nda mavi bayraklar düzenlenen törenle göndere çekildi. Bartın’ın tek mavi bayraklı plajı olan 3 kilometrelik sahil şeridine “mavi bayraklı plaj” unvanı verildi.

“İlimize Hayırlı Uğurlu Olmasını Diliyorum”

Tören sonrası değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkan Vekili Gülay Engin; “Bu yıl tekrar Mavi Bayrak almaya hak kazanan İnkumu Plajımızda, Mavi Bayrağımızı göndere çektik. Yaptığımız çalışmalar, cankurtaran hizmeti ve titizlikle sürdürdüğümüz temizlik faaliyetleri sonucu 33 krateri tamladık. Özellikle 6 noktadan 10 personellimizle verdiğimiz cankurtaran hizmeti bu kriterler arasında bulunuyor. Sahilimiz boyunca 6 tane cankurtaran kulübemiz var. Cankurtaran arkadaşlarımız sabah saat 10.00 ile akşam saat 20.00 saatleri arasında görev yapıyorlar. Yapılan çalışmalar bir bütün olarak bugün bize temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj anlamına gelen ve dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden olan Mavi Bayrak’ı 2024 yılında da 3 ayrı noktada almamızı sağladı. Turizm sektörünün göz bebeği konumunda olan İnkumu Tatil Beldemizde 4.kez Mavi Bayrağı göndere çekerek, dalgalandırmaya devam ediyoruz. Karadeniz’in incisini 2024 yılında da bayrağına kavuşturduğumuz için çok mutluyuz. İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.