24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara13°C
  • Bolu11°C
  • Kastamonu15°C
  • Zonguldak17°C
  • Karabük16°C

HERKES OY İSTEYECEĞİNİ BEKLİYORDU AMA ÖYLE OLMADI!

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Belediye Başkan Adayları arasında ciddi rekabet olurken, Muhtar adayları arasında da önemli çekişmeler yaşanıyor.

Herkes oy isteyeceğini bekliyordu ama öyle olmadı!

03 Mart 2024 Pazar 00:49

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Belediye Başkan Adayları arasında ciddi rekabet olurken, Muhtar adayları arasında da önemli çekişmeler yaşanıyor. Birçok vaatler verilirken seçmeler de adaylardan taleplerde bulunuyor. Ancak bunun tam tersi Bartın Merkez ilçeye bağlı Hatipler Köyü’nde yaşandı. Kahve toplantısında adaylığını açıklayanan Muhtar Adayından seçmenin talepte bulunması beklenirken, Muhtar Adayı seçmenden önce öyle bir şey istediki herkes şaşkınlık yaşadı. 

Oydan önce saygının önemine vurgu yaptı

Hatipler Köyü Muhtar Adaylığını açıklayan Vedat Çelik, vatandaşlara köye Muhtar Adayı olduğunu, oydan önce saygı istediğini belirtti. Herkesin oy isteyeceğini düşündüğü sırada Muhtar Adayı Çelik, saygı istedi. Çelik; “ Çok değerli vatandaşlarımız; doğumumdan buyana köyümde yaşıyorum. Bu yaşıma kadar hiçkimseye bir saygısızlığım olmadı. Bana da saygısızlık yapılmadı. Bana göre oydan önce en önemlisi saygı. Önce saygılı olalım. Ben sizden oydan önce saygı istiyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde süreci tamamlayalım. Köyümüz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vaatlerini Sıraladı

Çelik; “Köyümüzün sorunlarını çözmek için bu göreve talibim. Öncelikle köyümüz için bir dernek kuracağız. Başta muhtarlık maaşı olmak üzere tüm gelirleri(su ücreti, sahil otopark gelirleri, gelen yardım ve bağışlar) bu dernek hesabında toplayacağız. 5 yıl boyunca muhtarlık maaşını köy için harcayacağım. Düğün salonu tadilatını yaparak, çevre düzenlemesiyle birlikte çok daha kullanışlı hale getireceğiz. Köyümüzdeki camilerin tüm bakım ve onarımlarını yapacağız. Ela Mahallemizdeki köy konağının tadilat ve genişletme çalışmasını gerçekleştireceğiz. Eski okulun tadilatını yaparak, vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Su ücretlerine de ilk vadede zam yapmayacağız. İnşallah vatandaşlarımızın bize yetki vermesi halinde bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Diğer aday olan kardeşlerimize de demokratik bir yarış olmasını diliyorum. Kazanan Hatipler Köyümüz olsun” şeklinde ifade etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.