14 Haziran 2024
  • Bartın28°C
  • Ankara26°C
  • Bolu24°C
  • Kastamonu24°C
  • Zonguldak27°C
  • Karabük27°C

ENGELSİZ SANAT EVİ FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

2018 yılında Bartın Belediyesi tarafından revize edilen eski mezbaha binasında 2 Şubat 2019 tarihinde faaliyete başlayan Engelsiz Sanat Evi’nin faaliyet organizasyonu ve eğitim faaliyetlerinde değişikliğe gidildi.

Engelsiz Sanat Evi Faaliyetlerine Devam Ediyor

19 Temmuz 2023 Çarşamba 12:22

2018 yılında Bartın Belediyesi tarafından revize edilen eski mezbaha binasında 2 Şubat 2019 tarihinde faaliyete başlayan Engelsiz Sanat Evi’nin faaliyet organizasyonu ve eğitim faaliyetlerinde değişikliğe gidildi. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun büyük önem verdiği Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören, etkinliklere katılan tüm özel çocukların yararına yapılan çalışmalar Bartın Belediyesi bünyesinde daha da güçlü bir şekilde aksamadan devam ediyor.

Kayıtlar Devam Ediyor

Özel bireylerin sosyalleşmesi, kaynaşması, bireysel becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmesi, iletişim kurabilmesi; fiziksel gelişimleri ve ruhsal dengelerinin sağlanması; sosyal topluma uyum sağlaması ve toplu gruplar içinde bulunabilmeleri amacıyla Bartın Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Engelsiz Sanat Evi ile özel çocukların farklı sosyal etkinliklerle vakit geçirebilecekleri ortam oluşturuluyor. 5 gün boyunca 08.30-17.30 saatleri arasında dezavantajlı özel çocuklar için hazırlanan programlarda Temel Spor Becerileri, Eğitsel Oyunlar, Sanatsal Etkinlikler, UDA/ABA gibi faaliyetler yer alıyor. Bu faaliyetlerden faydalanmak isteyen özel çocuklarımızın aileleri Gölbucağı Mahallesi Mezbaha Sokak’ta bulunan Engelsiz Sanat Evi’ne mesai saatleri içerisinde müracaat ederek kayıt yaptırabilirler

 “Görev Alan Tüm Çalışanlarımıza Kolaylık Diliyorum”

Engelsiz Sanat Evi’nin Bartın Belediyesi bünyesinde daha da güçlü bir şekilde faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi’miz yeni dönem faaliyet programlarına devam ediyor.  Dezavantajlı özel çocuklar için hazırlanan programlarda Temel Spor Becerileri, Eğitsel Oyunlar, Sanatsal Etkinlikler, UDA/ABA gibi faaliyetler yer alıyor. Özel eğitim gerektiren bireylere yeterlilik ve işlevselliklerini en üst seviyeye çıkarmak, toplumsal yaşamlarını kolaylaştırmak, geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlayacak koşul, ortam ve olanaklarının yanı sıra destek ve rehabilitasyon programlarını geliştirmek de büyük önem taşıyor. Bu anlamda da Engelsiz Sanat Evi’nin önemi çok büyük. Özel eğitim gereken vatandaşlarımızın ve ailelerinin hayatlarına katkı sunabilmek bizlerin en önemli görevleri arasında. Sosyal belediyecilik anlamı içerisinde Bartın’a katkı sağlamaya çalışıyoruz. Böylesine önemli eğitim yuvamızda görev alan tüm çalışanlarımıza kolaylık diliyorum” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.