24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara13°C
  • Bolu11°C
  • Kastamonu15°C
  • Zonguldak17°C
  • Karabük16°C

ENGELLERİ KULAÇ ATARAK AŞIYORLAR

Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar Bartın Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yüzme kursunda Engelsiz Sanat Evi’nde görevli antrenör hocaları eşliğinde yüzme öğreniyor.

Engelleri Kulaç Atarak Aşıyorlar

03 Kasım 2023 Cuma 16:16

Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar Bartın Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yüzme kursunda Engelsiz Sanat Evi’nde görevli antrenör hocaları eşliğinde yüzme öğreniyor. Engelli çocukların kendilerini geliştirebilmeleri, sosyal ve kültürel yaşama uyum sağlayabilmeleri açısından birçok etkinlik ve kurslar düzenleyen Engelsiz Sanat Evi, yüzme dersiyle de önemli bir eksikliği doldurdu. Öğrenciler bu dersler sayesinde hem yüzme öğrenirken, hem de fiziksel aktivitelerini geliştiriyor. Havuzda arkadaşlarıyla şakalaşan, uzman eğitmenlerden öğrendikleri yüzme tekniklerini uygulayan öğrenciler, keyifli vakit geçiriyor. Hareket etmenin verdiği mutluluk, başarma hissi ve eğlenme gereksinimlerini karşılayan engelli bireylerin mutluluğu gözlerinden okunuyor. Engelli bireyler için fiziksel ve ruhsal olarak terapi olan yüzme kursları engelli bireyler ve aileleri tarafından yoğun ilgi görüyor.

“Çok Önemli Aktiviteler Yapıyoruz”

Gerçekleştirilen derslerin önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Engelsiz Sanat Evi’nin tüm faaliyetlerini önemsiyor ve gereken desteği veriyoruz. Engelsiz Sanat Evi’nde verilen derslerin yanı sıra çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmesi için çok önemli aktiviteler de yapıyoruz. Yüzme dersleri de bunlardan bir tanesi… Yüzmenin spor olarak yapılması çocuğun biyomotorik özelliklerinin gelişmesinin yanı sıra sağlıklı gelişimi, düzgün bir duruş yeteneği sağlıyor. Çocuklarımız yüzme sporu sayesinde fiziki aktivitelerini geliştirdikleri gibi sosyalleşmelerini ve sosyal hayata uyumlarını da sağlamış oluyoruz. Çocuklarımız için verilen eğitimin önemi büyük. Su içerisinde eklemlere binen basıncın azalması ve hareket ederken belirli bir direncin uygulanması ekleme zarar vermeden kuvvet kazanılmasını sağlıyor. Bu yüzden hareket yeteneğini kaybeden eklemlerin rehabilitasyonu sağlanıyor. Su içerisinde yapılan egzersizler ile çocuklarımız ruhsal ve bedensel gücü geliştirebilecek ve artırabileceklerdir. Çocuklarımız için büyük önem taşıyan bu tür etkinliklerin ve derslerin düzenlemesinde emek ve katkıları olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

engelleri-kulac-atarak-asiyorlar-1.jpg engelleri-kulac-atarak-asiyorlar-4.jpgengelleri-kulac-atarak-asiyorlar-5.jpg engelleri-kulac-atarak-asiyorlar-4.jpg

engelleri-kulac-atarak-asiyorlar-5-001.jpg engelleri-kulac-atarak-asiyorlar-3.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.