22 Nisan 2024
  • Bartın11°C
  • Ankara11°C
  • Bolu12°C
  • Kastamonu6°C
  • Zonguldak13°C
  • Karabük9°C

ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çiftçi eğitimleri devam ediyor. Çiftçilere budamanın önemi ve budama teknikleri konularında teorik bilgiler ile pratik bilgiler verildi, budama meyve ağaçlarında uygulamalı olarak gösterildi.

Çiftçilere yönelik eğitimler devam ediyor

17 Mart 2023 Cuma 10:44

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü demontasyon bahçesinde İl Müdürü Sn. Yasin Önder, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kemal Aykut, çiftçiler ve teknik personellerin katılımlarıyla "Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi" gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Meyvecilik Birim Sorumlusu Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş tarafından verilen eğitimde tüm meyve türlerinde budama teknikleri ile aşılama metotları uygulamalı olarak gösterildi.
Eğitimin açılışında söz alan İl Müdürü Yasin Önder konuşmalarında "Verimlilik başta olmak üzere, meyve üretiminde kalite ve standardın yakalanması, zirai mücadelede etkinliğin artırılması ile hasat kolaylığı sağlayan budama uygulamalarını ilimiz meyve üreticilerine öğretmenin gayreti içerisindeyiz.
Bartın Meyveciliğinin gelişimine büyük katkılar sağlayan çiftçi eğitimlerimize olan ilginin de her geçen gün artarak devam ediyor olmasından memnuniyet duyduğumu da özellikle ifade ederken tüm katılımcılarımıza bol ürün ve bereketli kazançlar diliyorum." Dedi.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.