15 Haziran 2024
  • Bartın19°C
  • Ankara19°C
  • Bolu16°C
  • Kastamonu17°C
  • Zonguldak18°C
  • Karabük18°C

BAŞKANLIK KOLTUĞU ÇOCUKLARA EMANET

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğunu çocuklara emanet etti.

Başkanlık Koltuğu Çocuklara Emanet

24 Nisan 2024 Çarşamba 11:36

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğunu çocuklara emanet etti. Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya’nın koltuğuna geçen Fatih İlköğretim Okulu öğrencisi Demir Güneri’nin ilk talimatı hayvan barınağı, çocuk parkı ve yaşlılar için huzurevi talebi oldu. Başkan Yardımcıları olan Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri Ömer Yiğit Güzel ve Tuana Dursun ile birlikte birçok talep sıralayan Belediye Başkanı Demir Güneri, gereken çalışmaların yapılmasını istedi. Verdiği talimatların ardından da minik Başkan Güneri, tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, bayramın önemine de değindi.

Tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

Fatih İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Burçin Polatlı ve Öğretmenleri Birol Pamuk ile birlikte öğrencileri makamında ağırlayan Sayın Yalçınkaya, kendisine iletilen taleplerle ilgili de gerekenin yapılacağını belirterek, tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

“Sokak Hayvanlarımızın Bakımını ve Tedavi İşlemlerini Yapıyoruz”

Yalçınkaya, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Sayın Belediye Başkanım ve değerli Belediye Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda bahsettiğiniz bu eksiklikleri gidermek için gerekli çalışmaları yapacağız. İsterseniz size kısaca bilgi vereyim. Bartın Belediyemizin zaten mevcutta orta ölçekli Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi var. Bu Bakım Evi’nde sokak hayvanlarımızın bakımını ve tedavi işlemlerini yapıyoruz. Aynı zamanda da hayvan sever gönüllülerimize de mama desteği sağlıyoruz. Gereken destek ve katkıyı veriyoruz. Ancak dediğiniz gibi daha modern bir barınak için çalışma yapmamız gerekiyor.

“Varlığımızı Onlara Hissettireceğiz”

Diğer bahsettiğiniz hususla ilgili de yaşlılarımıza yönelik çalışmalarımızı artırmamız lazım. Yaşlılarımıza yönelik hizmetlerimiz arasında inşallah evde bakım hizmetini hayata geçireceğiz. Yanında kimsesi olmayan yaşlılarımızın yanlarında olarak, varlığımızı onlara hissettireceğiz. Onlarla ilgileneceğiz. Huzurevi ile ilgili de bir talebiniz oldu. Bartın’da bir tane Huzurevi var. Ancak dediğiniz gibi ihtiyaç çok fazla. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sorumluluk alanında olan bu taleple ilgili de Bartın Belediyesi olarak bizim üzerimize düşen ne görev olursa yerine getirmeye hazırız. İnşallah Bartın’a hep birlikte yeni bir Huzurevi kazandırmanın mutluluğunu yaşarız.

“Çocuklarımızın Bizim İçin Çok Önemli”

Park talebiyle ilgili de tüm mahallelerimizde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çocuklarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar inşa etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın bizim için çok önemli.  Çocuklarımıza yönelik hizmetler yapmanın mutluluğunu inşallah önümüzdeki süreçte beraber yaşarız. Tabii bugün çok anlamlı bir gün. Bu anlamlı gün vesilesiyle bir aradayız. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah ülkemizi sizler bizlerden daha iyi yöneteceksiniz. Bütün amacımız, hedefimiz o. Sizi yetiştiren öğretmenlerinizi, idarecilerinizi, anne ve babanızı kutluyorum, selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Yalçınkaya, misafirlerine çeşitli hediyeler takdim etti, hatıra fotoğrafı çekildi.

baskanlik-koltugu-cocuklara-emanet-1.jpgbaskanlik-koltugu-cocuklara-emanet-2.jpgbaskanlik-koltugu-cocuklara-emanet-5.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.