24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara15°C
  • Bolu12°C
  • Kastamonu13°C
  • Zonguldak15°C
  • Karabük14°C

BARTIN’DA ’SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU’ ETKİNLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

"Dünya Otomobilsiz Kentler Günü" haftası kapsamında "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi. Gönüllü kadınlar tarafından Bartın Belediyesi’nin desteğiyle organize edilen bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu.

Bartın’da ’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu

18 Eylül 2023 Pazartesi 10:12

"Dünya Otomobilsiz Kentler Günü" haftası kapsamında "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi. Gönüllü kadınlar tarafından Bartın Belediyesi’nin desteğiyle organize edilen bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu. Kadınların bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını göstermek için düzenlenen etkinlik, Gazhane Kültür Parkı’ndan başladı. Etkinliğe çok sayıda kadın bisikletçi katılırken, bazı erkek bisikletçiler de destek verdi. Bisiklet turuna trafikteki sürücüler de kornalarıyla eşlik etti. Gazhane Parkı'nda toplanan bir grup kadın, bisikletlerini balonlarla süsledi. Gazhane’den Yalı Sevgi Parkı’na doğru hareket eden pedaldaşlar, Kavaklı Caddesi istikametinden de geçerek tekrar toplanma noktası olan Gazhane Kültür Parkı’na dönerek bisiklet turunu tamamladı.

“Emeği Olan Herkse Teşekkür Ediyorum”

Etkinliğin önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu sürdürülebilir ve aktif ulaşım konularına dikkat çekmek için gönüllü kadınlar tarafından düzenlenen farkındalık etkinliğidir. 2013 yılından beri bisiklete herkesin binebildiğini göstermek, bisiklet sürmenin özgürleştirdiğini hatırlamak ve şehirlerde daha fazla kadının bisikletli ulaşımı seçmesini özendirmek adına düzenlenen önemli bir faaliyet. Bartın Belediyesi olarak bu faaliyete bizler de destek olduk. Etkinliğin düzenlemesinde emeği olan herkse teşekkür ediyorum” dedi.

whatsapp-image-2023-09-18-at-09-54-112.jpegwhatsapp-image-2023-09-18-at-09-54-113.jpegwhatsapp-image-2023-09-18-at-09-54-114.jpegwhatsapp-image-2023-09-18-at-09-54-11.jpeg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.