24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara13°C
  • Bolu11°C
  • Kastamonu15°C
  • Zonguldak17°C
  • Karabük16°C

5 GÜNDE ALINAN KAN BAĞIŞI TAKDİR TOPLADI

Kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında her kesimden insana yardım elini uzatan Kızılay, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası kan stoklarında sıkıntı yaşanmaması için ülke genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

5 günde alınan kan bağışı takdir topladı

14 Şubat 2023 Salı 11:24

Kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında her kesimden insana yardım elini uzatan Kızılay, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası kan stoklarında sıkıntı yaşanmaması için ülke genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Türk Kızılay Bartın Şubesi ve Karabük Kan Merkezi tarafından da 7 Şubat Salı gününden buyana 5 gün boyunca gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde toplamda 370 ünite kan bağışı alındı.

whatsapp-image-2023-02-14-at-10-51-02.jpeg

Şube Başkanı’ndan Önemli Çağrı

7, 8,9 ve 10 Şubat tarihlerinde Türk Kızılay Bartın Şubesi’nde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliği oluşan yoğun taleplerin ardından Bartın Belediye Sosyal Tesisleri’ne alındı. 13 Şubat Pazartesi gününden itibaren Kızılay ekibi burada çalışmalarını sürdürüyor. Türk Kızılay Bartın Şube Başkanı Dr. Önder Recep Acıbal, kan stoklarında sıkıntı yaşanmaması için ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da kan bağışı kampanyalarının gerçekleştirildiğini belirterek, stoklarda düşme yaşanmaması adına kan bağışı çağrısında bulundu. 17 Şubat Cuma gününe kadar Bartın Belediye Sosyal Tesisleri’nde 10.30-19.00 saatleri arasında kan bağış etkinliği gerçekleştirileceğini belirten Acıbal, Bartın halkını kan bağışı etkinliğine davet etti.

whatsapp-image-2023-02-14-at-10-51-12.jpeg

“İyilik Yapma Fırsatı”

Acıbal; “Bilindiği gibi kan bağışı etkinliğimizi şube binamızda yapıyorduk. Ancak yaşanan yoğunluk nedeniyle kan bağışı etkinliğimizi Bartın Belediye Sosyal Tesisleri’ne aldık. Duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kan bağışı etkinlikleri olası bir sıkıntı halinde 'acil kan ihtiyacı var' diye panik oluşmaması açısından önem taşıyor. Bu nedenle kan sürekli bir ihtiyaç ve düzenli bağış gerekiyor. Kan bağışı aslında sağlıklı bir yaşam kültürü ve iyilik yapma fırsatı. Kan bağışı etkinliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

whatsapp-image-2023-02-14-at-10-50-54.jpeg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.