24 Mayıs 2024
  • Bartın16°C
  • Ankara15°C
  • Bolu12°C
  • Kastamonu13°C
  • Zonguldak15°C
  • Karabük14°C

12 İÇKİLİ YERİN FAALİYETİNE SON VERİLDİ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İstasyon Mahallesi başta olmak üzere, ilçe merkezindeki mevcut 12 içkili yerin faaliyetine bu ay itibarı ile son verildiğini açıkladı.

12 İçkili Yerin Faaliyetine Son Verildi

27 Mart 2024 Çarşamba 14:41

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediyesi’nin beş yıldan beri sürdürdüğü mücadelede mutlu sona ulaşıldığını açıkladı. İstasyon Mahallesi başta olmak üzere, ilçe merkezindeki mevcut 12 içkili yerin faaliyetine bu ay itibarı ile son verildiğini açıklayan Kantarcı, “Faaliyetine son verilen mekânlar, nisan ayından itibaren, ırmak kenarında düzenlenen 5.000 metrekare büyüklüğündeki yeni modern yerlerinde hizmetlerini sürdürecek” dedi.

Halkımız Talep Etti, Proje Mekân Sahipleriyle Birlikte Geliştirildi

Kantarcı açıklamasında, “Çaycuma Belediyesinin beş yıldan beri sürdürdüğü mücadelede mutlu sona ulaşıldı. İstasyon Mahallesi başta olmak üzere, ilçe merkezindeki mevcut 12 içkili yerin faaliyetine bu ay itibarı ile son verildi. Faaliyetine son verilen mekânlar, nisan ayından itibaren, ırmak kenarında düzenlenen 5.000 metrekare büyüklüğündeki yeni modern yerlerinde hizmetlerini sürdürecek. Halkımız talep etti, belediyemiz mekân sahipleriyle birlikte projeyi geliştirdi. Mekân sahipleri ve ilgili kamu kurumları arasında sürdürdüğümüz mekik diplomasisiyle, soruna, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda çözüm bulundu.” dedi.

Bizi Çözüm İçin Yüreklendiren İstasyon Halkına Müteşekkirim

Kantarcı açıklamasında, “İstasyon semtinde yaşayan kadınlarımızın ‘Sokağa çıkamıyoruz, çocuklarımızı markete bile gönderemiyoruz’ şeklindeki şikâyetleri artık tarihe karıştı. Uzun yıllardır halkımızın şikâyet ettiği, bezdiğini söylediği büyük problemin çözümüne katkı sunan, başta Kaymakamlığımız olmak üzere ilgili kamu kurumlarına, alanın tahsisisin sağlayan Bakanlık yetkililerine, konuyu takip eden yöre milletvekili Ahmet Çolakoğlu’na, Belediyemizle işbirliği yaparak mekânlarını belirlenen alana taşıyan esnafımıza ve bu konuda bize hep destek olan, çözüm için yüreklendiren İstasyon halkına müteşekkirim.” şeklinde ifadelere de yer verdi.

“Çözülemez” Denen Bir Sorun Tarihe Gömüldü

Kantarcı açıklamasını, “ Hep olduğu gibi bu soruna da ‘Çözüm odaklı’ yaklaşıp ilgili tüm çevrelerin katılımıyla ‘çözülemez’ denen bir sorunu tarihe gömen Çaycuma Belediyesinin cefakâr personeline teşekkür ediyor, Çaycuma’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Yine, yeni bir tarih yazdık güzel Çaycuma’mızda…” diyerek tamamladı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.