21 Şubat 2020
  • Bartın7°C
  • Ankara5°C
  • Bolu3°C
  • Kastamonu4°C
  • Zonguldak7°C
  • Karabük5°C

MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR

Burhan Akçora

18 Aralık 2016 Pazar 20:56

 

Sevgili dostlar

Uzun bir aradan sonra sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Sercan kardeşimize de aramıza geri döndüğünden ve Ajans Bartın Haber sitesini yeniden açıp yayın hayatına başladığı için hoş geldin diyor ve tebrik ediyorum.

Sevgili dostlar

Dünya kendi ekseni etrafında olağanca hızıyla dönüyor. Biz insanoğlunun hayatı belirli bir yaşantıdan sonra bitiyor. Demem odur ki dünya üzerinde aklımıza gelmeyecek kadar medeniyetler kurulmuş ve yıkılmıştır.

İnsanoğlunun yaratılışından bu yana bu medeniyetler var olmuşlar ama kendi kendilerini de yok etmişlerdir. Bunun sebebi var mıdır diyecek olursanız vardır tabi.

Sebebi de insanoğlunun ölümüdür. Yüce Allah(Celle,Celalühü) diyor ki “Her canlı ölümü tadacaktır ve bana geriye döndürüleceksiniz” Evet bunu hepimiz biliyoruz. Bilmediğimiz tek şey o da dünya hırsı! Dünyaya hakim olma hırsı.

İnsanoğlunun birbiri ile savaşması, terör olayları hepsi birden dünyaya hakim olma hırsı yüzünden olmuyor mu? Oluyor. Süper güçlü devletlerin, devletleri parçalayıp kendilerinin hükmedebileceği küçük devletler kurmaları bunun en bariz örneklerinden birisi değil mi? Yani böl parçala yönet taktiği. Bunun örneğini hepimiz görüyoruz.

Burnumuzun dibindeki Irak ve Suriye’de hala savaşlar devam etmekte. Suriye bir hedef tahtasına döndü. Kimin hedefi vurduğu belli değil.

Sevgili dostlar

Son 40 yıl içerisinde süper güçler böl parçala yönet taktiğini ülkemiz içinde uygulamaya koydular. Türk milletinin azimli gayretleri ile bunu başaramadılar.

40 yıl içerisinde her türlü yolu denemişler. En son 15 TEMMUZ darbe girişimi ile bu bölme olayını hat safhaya çıkarmışlardır. Fakat başarılı olamamışlardır.

Bu ülkenin insanları, vatan sevdalıları hainlere göz açtırmadı. Bedenlerini siper ettiler. O vatan hainlerine geçit vermediler. Bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimiz devam edecektir.

Terör örgütleri askerimize ve polisimize bombalı araçlarla saldırıyorlar. Canımızı yakıyorlar.  Fakat şunu bilmiyorlar; Vatanı için can verenler şehadet şerbetini içiyor, vatanına ihanet ederek ölenler ise kanlı irinli cehennem suyunu içiyor. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devletini böldürmeyeceğiz. Yıktırmayacağız.

Bu uğurda savaşıp şehit düşenlere Allah’tan Rahmet diliyorum. Gazilerimize ve şehit ailelerine de sabırlar diliyorum. Dinle beni medeniyet dediğin tek dişi kalmış Canavar! Ben bir Türk’üm! Bedenimi siper ederim senin tankına, topuna. Sahip olamayacaksın vatanıma, al bayrağıma.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.