04 Aralık 2023
  • Bartın9°C
  • Ankara4°C
  • Bolu6°C
  • Kastamonu4°C
  • Zonguldak12°C
  • Karabük6°C

ÇKS'YE KAYITLI ÜRETİCİLER 5000 TL'LİK EMEKLİ İKRAMİYESİNİ ALAMAYACAK MI?

Milyonlarca işçi, memur ve Bağ-kur emeklisi ikramiyelerini beklerken ÇKS kaydı bulunan çiftçilerin ikramiyeden yararlanamayacağı öğrenildi.

ÇKS'ye Kayıtlı Üreticiler 5000 TL'lik Emekli İkramiyesini Alamayacak mı?

12 Kasım 2023 Pazar 17:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet'in 100. Yılı'na özel çalışan emekliler hariç, diğer tüm emeklilere 5000 TL ikramiye verileceğini açıklanmıştı. Milyonlarca işçi, memur ve Bağ-kur emeklisi ikramiyelerini beklerken ÇKS kaydı bulunan çiftçilerin ikramiyeden yararlanamayacağı öğrenildi. 

Emekli Çiftçiler Mağdur

Çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin lira ikramiye ödemesi 11 Kasım 2023 tarihi itibariyle hesaplara yatmaya başladı, ancak fındık destekleme parası alan ÇKS (Çiftçi kayıt sistemi )’ye kayıtlı emekliler mağdur oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan çiftçiler; “Tarımla uğraşan Türk çiftçisinin %75 emekli yaşını doldurmuş ve bir vesileyle emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımızdır.
Dolayısıyla ÇKS (Çiftçi kayıt sistemi )’ye kayıtlı çiftçilerimizinde %75’i emeklidir ve yapılacak olan 5 bin tl’lik ikramiyeden yararlanamayacaktır. ÇKS(Çiftçi kayıt sistemi) ye kayıtlı emekli çiftçilerimiz alınan bu kararla bir mağduriyet yaşayacaklardır. Bir talimat ile alınan bu karar tekrar revize edilmeli ve emekli çiftçimizin mağduriyeti giderilmelidir." İfadelerini kullanıldı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.